Zatoka Piratów pozywa organizację antypiracką CIAPC

Głównym zarzutem jest bezprawne skopiowanie źródła oryginalnego ThePirateBay.se oraz pliku CSS przez CIAPC. Zgodnie z zasadami użytkowania The Pirate Bay, takie działanie jest bezprawne – CIAPC wymieniona jest tam jako jedna z organizacji “popierających prohibicję”, którym zabrania się korzystania z jakichkolwiek materiałów umieszczonych na stronie (chyba, że TPB wyrazi na to zgodę, co w tym przypadku nie miało miejsca).
Zatoka Piratów pozywa organizację antypiracką CIAPC

Fakt, że strona piraattilahti.fi stworzona została jako parodia oryginału, wydaje się nie mieć znaczenia. Przynajmniej nie w tej konkretnej sprawie, która parodią wydaje się być w całości.

Jeśli The Pirate Bay wygra sprawę w sądzie, CIAPC będzie musiało zapłacić piratom odszkodowanie, które, jak donosi zatoka piratów, zostanie przekazane w pełni 9 letniej dziewczynce, której w zeszłym roku, po doniesieniu CIAPC skonfiskowano laptop, w trakcie policyjnego przeszukania przeprowadzonego u niej w domu. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie pod tym adresem. Jak widać prawa autorskie w sieci pozostają gorącym tematem dyskusji na wszystkich kontynentach. Ciekawe jak skończy się ten “happening”.