Zima nadeszła na Facebooka

Przeglądarkowa gra RPG, pełna spisków, intryg i walki o władzę w znanym i lubianym przez wielu uniwersum R.R.Martina weszła właśnie w fazę open beta. Wystarczy jedno kliknięcie, by zostać lordem lub damą.

Uniwersum powieści R.R. Martina, po bardzo dobrze przyjętej ekranizacji serialu HBO nie ma szczęścia do branży elektronicznej rozrywki. Najpierw wyszła Game of Thrones: Genesis – średniej jakości strategia od Cyanide Studio. W ubiegłym roku to samo studio porwało się na RPG akcji, którego prywatnie uważam, za jedną z gorszych gier 2012r. W tym roku ma wyjść MMO GoT: Seven Kingdoms, które także nie zapowiada się najlepiej. Szczerze zwątpiłam już, że kiedyś będzie mi dane zagrać w dobrą grę rozgrywającą się w Westeros.

Game of Thrones: Ascent

to nowa alternatywa, która właśnie dzisiaj pojawiła się na Facebooku. Gra zapowiadana była już dość dawno i sądziłam, że studio Disruptor Beam zaniechało prac nad projektem. Tymczasem wszystko działa – wystarczy wejść pod TEN link i posiadać profil na FB. GoT: Ascent to tekstowy RPG, w którym w głównej mierze przyjdzie nam podejmować różnorakie decyzje, zawiązywać sojusze, tworzyć silne wojsko i rozbudowywać swoje terytoria. Taktyczne planowanie działań jest tutaj kluczem do sukcesu. Akcja gry umiejscowiona jest w czasie „Pieśni Lodu i Ognia”, gdy na tronie Westeros zasiada jeszcze Robert Baratheon. Na pierwszy rzut oka gra posiada wiele rozbudowanych funkcji, w tym rzecz jasna opcje społecznościowe. Z braku laku, dam jej szansę;).

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.