„Wkrótce” integracja Skype’a z Windows Phone

Komunikator Skype miał być ściśle zintegrowany z systemem Windows Phone 8. Microsoft jednak "nie zdążył", czego efektem jest tylko wersja rozwojowa aplikacji. Ma to się jednak zmienić.
Skype dla Windows Phone

Skype dla Windows Phone

Smartfony z Windows Phone 8 miały swoją premierę na rynku już kilka miesięcy temu. Mimo to, wciąż brakuje w nich obiecanej integracji z komunikatorem Skype. Ich użytkownicy nie tylko nie mogą wykonywać połączeń Skype bezpośrednio z książki telefonicznej, ale i aplikacja wciąż nie jest dostępna w wersji końcowej, a rozwojowej (przyznać jednak trzeba, że działa ona względnie przyzwoicie).

Joe Belfiore, szef działu Windows Phone, poinformował jednak na swoim koncie na Twitterze, że to ma się zmienić. Jak napisał, nowa wersja Skype’a, która będzie w końcu potrafiła się zintegrować z systemową książką kontaktów, pojawi się „wkrótce”. Niestety, Belfiore nie podał dokładnej, ani nawet przybliżonej daty.

Przy okazji, Belfiore zapewnił, że Microsoft pracuje też nad łatką do jednego z błędów w Windows Phone 8, który powoduje, że pamięć smartfonu dostępna dla użytkownika z czasem kurczy się. Ma to związek z automatycznym przekazywaniem wykonywanych zdjęć do SkyDrive’a.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.