Służbowy laptop czy telefon mają przerąbane

Jak wynika z opublikowanego badania 97 proc. pracowników posiada zarówno urządzenia służbowe, jak i prywatne. Okazuje się jednak, iż wielu z nich o urządzenia otrzymane od firmy nie dba tak, jak o swoje własne. Podczas gdy blisko 60 proc. ankietowanych jedne i drugie traktuje tak samo dobrze, to ponad 20 proc. pracowników o prywatne urządzenia mobilne dba bardziej niż o służbowe. Odsetek osób, które deklarują taki stosunek do firmowej własności jest jeszcze większy wśród pracowników branży marketingowej i HR. 29 proc. z nich przyznaje, że laptop czy telefon otrzymany od firmy traktuje gorzej niż prywatny. Co ciekawe spośród wszystkich badanych pracowników 4 proc. twierdzi, że zarówno z urządzeniami prywatnymi, jak i tymi firmowymi obchodzi się źle.
Służbowy laptop czy telefon mają przerąbane

Źródło: Badanie

Źródło: Badanie “Laptop Pride”

“Wyniki badania pokazują, że wielu pracowników nie dba o służbowy laptop ani telefon, traktując je gorzej niż swoje prywatne urządzenia. Jest to szczególnie widoczne w branży marketingowej i HR. Taki stosunek do firmowych urządzeń przekłada się na liczbę ich uszkodzeń. Dlatego też pracodawcy przy zakupie firmowego sprzętu powinni zwrócić uwagę nie tylko na jego parametry techniczne, ale także na wytrzymałość.” — mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

Badanie “Laptop Pride” zostało przeprowadzone w Wielkiej Brytanii przez agencję badawczą Dynamic Markets między 30 listopada a 14 grudnia 2012 roku na próbie 501 osób.