Dreamfall Chapters ufundowane za ponad 1,5 mln $

O sukcesie zbiórki było wiadomo już po kilku pierwszych dniach. Pomimo spełnionego pułapu 850 tys. $ gwarantującego powstanie gry, użytkownicy dalej inwestowali w projekt, chcąc otrzymać bogatą i doskonałą grę przygodową. Wygląda na to, że nie będą zawiedzeni.
Kian - drugi bohater Dreamfall Chapters

Kian – drugi bohater Dreamfall Chapters

Red Thread Games udało się uzbierać dokładnie 1,538, 425 $. Dzięki osiągnięciu progu 1,5 mln $ gra pojawi się w rozszerzonej wersji – dodane zostaną nowe lokacje, zagadki i postacie. Pojawi się np. The House of Dreams – lokal handlujący świadomymi snami. Oprócz Zoe Castillo będziemy mogli sterować także drugim bohaterem Kianem Alvanem. Gra otrzyma także pełne udźwiękowienie w kilku językach, również w języku polskim.

Niestety nie udało się osiągnąć najbardziej interesującego progu – 2 mln $, który gwarantowałby powstanie The Longest Journey Home – przygodowej gry 2D opowiadającej o losach April Ryan. Twórcy nie wykluczają jednak wydania tytułu w swoim czasie i przy posiadaniu odpowiednich środków – ” Historia ta musi być opowiedziana. Zasługujecie na to, by ją usłyszeć. Podzielimy się nią z Wami z przyjemnością” – możemy przeczytać na profilu Kickstartera.

Gra pojawi się na komputerach PC, Mac, Linux w listopadzie 2014r.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.