Dyski SSHD: wydajność SSD, cena i pojemność HDD

Dyski SSHD: wydajność SSD, cena i pojemność HDD

Seagate pokazał dziś trzecią generację dysków hybrydowych SSHD. Nowe pamięci – Seagate Laptop SSHD, 7-milimetrowy Seagate Laptop Thin SSHD zaprojektowany dla najcieńszych i najlżejszych laptopów oraz desktopowy SSHD – mają zapewniać wysoką wydajność i pojemność w przystępnej cenie.

Oferujące szybkość na poziomie SSD i pojemność tradycyjnych dysków twardych, nowe pamięci dla laptopów mają zwiększyć wydajność nawet o 40 procent w porównaniu z poprzednimi generacjami dysków hybrydowych, co ma pozwolić na poprawę ogólnej wydajności systemu nawet o 30 procent, niezależnie od procesora wewnątrz systemu. To oczywiście czcze zapowiedzi producenta – jak jest w rzeczywistości trzeba poczekać na pierwsze testy.

Według producenta, technologia Seagate SSHD jest do 5 razy szybsza niż standardowy dysk twardy do laptopów 5400RPM i pozwala na uruchomienie laptopa z Windows 8 w mniej niż 10 sekund.

Tymczasem Seagate Desktop SSHD oferuje do 2TB pojemności oraz 8GB pamięci NAND Flash, co pozwala na przyspieszenie najczęściej używanych aplikacji na PC i dostarczanie wysokiej wydajności przy zachowaniu pojemności potrzebnej do działania każdego procesu. Jak przekonuje Seagate, Desktop SSHD kosztuje niewiele więcej niż standardowy dysk, zapewniając równocześnie znacznie lepszą wydajność.

Ceny nowych dysków SSHD mają być wyższe od tradycyjnych dysków twardych o zaledwie 30–50 złotych.

Powiązane treści:

Dysk zewnętrzny SD – jaki wybrać?