HTC poprawia oprogramowanie aparatu w modelu One

Dzięki stosunkowo niewielkiej rozdzielczości matrycy udało się zmieścić na niej piksele o wielkości 4 μm. Dla porównania, iPhone 5 ma piksele o wielkości 1,4 μm, czyli dużo mniejsze. Im mniejsza wielkość piksela – tym mniej światła może przyjąć, a co za tym idzie – gorzej radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia.
HTC poprawia oprogramowanie aparatu w modelu One

To w połączeniu z maksymalną przysłoną f/2.0 powoduje, że z HTC One pod względem zdjęć nocnych konkurować może tylko Lumia 920. Jest też Nokia 808 PureView, która pomimo jeszcze lepszego aparatu przepadła na rynku ze względu na przestarzały system operacyjny, czyli Symbian.

Problem z HTC One polegał na tym, że zdjęcia robione w dobrych warunkach oświetleniowych nie były wystarczająco ostre. Poniekąd wynikało to z mniejszej rozdzielczości matrycy, ale wydawało się że na rzeczy jest coś jeszcze. Taką wersję wydarzeń potwierdzają redaktorzy

serwisu Hardware Zone

, którzy dostali od HTC model z najnowszą wersją oprogramowania.

Po przeprowadzeniu kilku testów okazało się, że nowy firmware znacznie poprawia ostrość obrazu, co widzicie na powyższych i poniższych fotografiach (z lewej strony stary firmware, z prawej – nowy). Mamy nadzieje, że modele które pojawią się w sprzedaży będą już korzystały z najnowszej wersji oprogramowania.