Intel Core i7 nowej generacji przetestowany, zawodzi wydajnością

Intel Core i7 nowej generacji przetestowany, zawodzi wydajnością

Czwarta generacja procesorów Core firmy Intel będzie integrować wytworzone w 22-nanometrowej technologii procesory CPU z procesorami graficznymi GPU na jednym kawałku krzemu. Takie rozwiązanie od pewnego czasu proponuje firma AMD, nazywając je APU (Accelerated Processing Unit). Intel nie ma jednak łatwego życia z przygotowaniem premiery swoich nowych układów – najpierw wieść niosła, że jednostki mają spore problemy z kooperacją ze standardem USB 3.0, a teraz okazuje się, że ich wydajność może pozostawiać wiele do życzenia.

Inżynieryjną próbkę procesora Core i7-4770K przetestował serwis Tom’s Hardware. To 4-rdzeniowy układ (8-wątkowy) o współczynniku TDP wynoszącym 84W. Rdzenie taktowane są zegarem 3,5 GHz, a w trybie Turbo dochodzą do 3,9 GHz. Model ten posiada 8 MB podręcznej pamięci trzeciego poziomu.

Jak możecie zobaczyć na poniższych wykresach, skok wydajności nowego Core i7 w stosunku do układów poprzedniej generacji jest niewielki. Czterordzeniowy i7-4770K wyraźnie przegrywa z sześciordzeniowym procesorem Core i7-3970X poprzedniej generacji.

Należy oczywiście wciąć pod uwagę fakt, iż testy były wykonywane na próbce inżynieryjnej procesora i do czasu wprowadzenia układu na rynek, co nastąpi 2 czerwca, wydajność powinna wzrosnąć.