Jak blokować reklamy na Androidzie?

Zniknęły też wszystkie inne programy podpadające pod punkt 4.4 oficjalnego regulaminu mówiący o zabronionych działaniach aplikacji przesyłanych do Google Play.

Wszyscy, których denerwują reklamy wyświetlane przez przeglądarkę na urządzeniach mobilnych wciąż mogą zainstalować program AdAway. Choć aplikacja zniknęła z Google Play, wciąż jest dostępna na

oficjalnej stronie producenta

.

Aby używać AdAway musimy najpierw zainstalować

F-Droid

. Jednak by instalować aplikacje spoza Play musimy wejść w Ustawienia, następnie Zabezpieczenia i zaznaczyć opcję Nieznane źródła. Potem instalujemy F-Droid i wyszukujemy aplikację AdAway. Takie rozwiązanie pozwala na późniejszą automatyczną aktualizację AdAway.

Jest też możliwość zainstalowania popularnego AdBlock Plus. Autor aplikacji

wydał oświadczenie

w którym dziwi się zachowaniu Google. Tłumaczy, że główna różnica między iPhone a Androidem polegała na tym, że system Google pozwalał na instalowanie wszystkich aplikacji, o ile nie były złośliwym oprogramowaniem.

Wszyscy chętni do instalacji AdBlock Plus powinni zajrzeć

w to miejsce

i pobrać plik apk. Problemem może okazać się brak automatycznej aktualizacji. Zostanie on rozwiązany dopiero w kolejnej wersji aplikacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.