Kooperacja na jednym padzie? Zobacz ten gameplay!

Brothers: A Tale of Two Sons od twórców Syndicate i The Darkness zapowiada się wyśmienicie!

Screen z gry Brothers: A Tale of Two Sons

Screen z gry Brothers: A Tale of Two Sons
Brother: A Tale of Two Sons, jak sama nazwa wskazuje opowie o przygodach dwóch braci, którzy wyruszą w świat, by odnaleźć lekarstwo dla ich poważnie chorego ojca.Studio Starbreezezaprosiło do współpracy libańskiego reżyseraJosefa Fareza, specjalizującego się głównie w dramatach i komediach („W Obcym kraju”, „Farsen”, „Zozo”). Tak komentuje on udział w projekcie:

Kiedy pierwszy raz wyobraziłem sobie Brother: A Tale of Two Sons, wiedziałem, że będę musiał połączyć głęboki,wciągający scenariusz filmowy z fizycznym doświadczeniem, które umożliwiają gry video, (…) pozwolić graczom związać się emocjonalnie z bohaterami, którzy będą przemierzać spokojne krainy, głębokie lasy czy niebezpieczne góry”.

Do tej pory nie było wiadomo nic więcej na temat projektu. Poniższe wideo przedstawia jednak to, co interesuje nas najbardziej, czyli samą rozgrywkę. Josef Farez pokazuje nam w jaki sposób będziemy sterować chłopcami. Gra opierać się będzie ściśle na kooperacji, jednak co ciekawe – kontrola nad bohaterami przebiegać będzie równocześnie. Lewym grzybkiem sterujemy starszym bratem, a prawym – młodszym. To samo dotyczy lewego i prawego triggera.

Na gameplayu widać też wyraźnie, że na tych samych obiektach/postaciach każdy z bohaterów będzie mógł dokonać innej interakcji. Dodatkowo widzimy też przykłady lokacji – są śnieżne stoki, baśniowe wioski, lasy, antyczne ruiny, jaskinie, loty na paralotni (!) … Wygląda to na naprawdę solidną produkcję.

Premiera gry datowana jest na wiosnę tego roku na PS3, Xboxa 360 i PC.