Masz tablet? Rozlicz na nim PIT-a!

Nawet rozliczenia z fiskusem wkraczają w "erę post-PC".

e-pity w wersji mobile

e-pity w wersji mobile

Połączony z Internetem tablet pozwala przeglądać strony, wysyłać maile czy oglądać filmy równie dobrze przy biurku, jak siedząc przy kawiarnianym stoliku czy na sofie w salonie. Polacy coraz chętniej sięgają do tych urządzeń także przy rozliczaniu PIT-ów. Jedynym producentem aplikacji podatkowych, stworzonych z myślą o posiadaczach tabletów jest firma e-file, twórca programu e-pity mobile, którego aktualna wersja jest już dostępna w sklepach App Store i Google Play.

Działający na systemach iOS oraz Android program e-pity mobile posiada wszystkie funkcjonalności standardowej wersji e-pity, z której skorzystało już ponad 3 mln podatników. Dotykowa nawigacja, duże ikony oraz praca w orientacji poziomej sprawiają, że rozliczanie się z fiskusem może być wygodne. Formularz deklaracji jest dobrze widoczny zarówno w małych rozdzielczościach Androida, jak i na większych wyświetlaczach Retina.

Aplikacja umożliwia wypełnienie PIT-a w kreatorze, który prowadzi podatnika „za rękę”, a dla osób bardziej zaawansowanych w formie aktywnych deklaracji. Na tablecie można wypełnić wszystkie obowiązujące deklaracje dla podatników indywidualnych: PIT-37, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-7, ZAP-3 (dawniej NIP-3) oraz przesłać PIT-a do systemu e-deklaracje.gov.pl.

Tworząc 2 lata temu pierwszą aplikację do wypełniania PIT-ów na tabletach nie przewidywaliśmy, że popularność tych urządzeń będzie rosła tak lawinowo — mówi Adam Mielcarski, prezes zarządu firmy e-file, producenta aplikacji e-pity mobile. –

Udostępniona teraz aplikacja jest już trzecią wersją programu i jest naprawdę pozytywnie oceniania przez użytkowników. Wyciągnęliśmy wnioski z ich sugestii w poprzednich latach i poza optymalizacją procesu wypełniania PIT-a i ułatwieniem nawigacji, zwiększyliśmy też liczbę obsługiwanych formularzy. Zrezygnowaliśmy natomiast zupełnie z wersji na smartfony, gdyż w zgodnej opinii użytkowników 4- calowy ekran nie sprawdzał się w wypełnianiu deklaracji — wyjaśnia Adam Mielcarski.

Wypełnienie PIT-a na tablecie jest, jak zapewnia producent, dość proste – wystarczy wpisać swoje dane, przepisać kilka pól z PIT-11, zaznaczyć ulgi i… deklaracja gotowa. Proces wypełniania można w każdej chwili przerwać, by w dowolnym czasie do niego wrócić. Użytkownik nie musi bać o swoje dane, ponieważ zapisywane są wyłącznie na urządzeniu. Program kopiuje dane do wszystkich składanych załączników i automatycznie wylicza kwoty.

Gotowe zeznanie można przesłać do systemu e-deklaracje lub otrzymać na maila w pliku PDF. W przypadku wysyłki elektronicznej wprost na skrzynkę mailową otrzymamy także Urzędowe Potwierdzenie Odbioru oraz plik XML, dzięki któremu będzie można wczytać dane do standardowej wersji programu e-pity lub skorzystać z nich w przyszłości, na przykład składając korektę zeznania. Aplikacja e-pity mobile pozwala na przekazanie 1% podatków dla dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego.

Program można pobrać z App Store, Google Play lubze strony www.e-pity.pl/mobile.