Max: The Curse of the Brotherhood zmierza na XBLA

W 2010r. niezależne studio Press Play wydało na PC, PS3, Wii i NDS Magic Marker - platformową grę 2D z elementami logicznymi, do rozwiązywania których wykorzystywało się tytułowy marker, działający na zasadzie "Zaczarowanego Ołówka". W sequel gry zagrają jednak już tylko posiadacze Xboxa 360.

Dlaczego? Z prostej przyczyny.

Press Play

został już przejęty przez Microsoft, więc raczej nie mamy co liczyć na porty na inne platformy.

Max: The Curse of the Brotherhood

będący następcą Magic Marker’a pojawi się wiosną tego roku, w dystrybucji cyfrowej w cenie

1200 MSP.

Tym razem przygoda Maxa rozpocznie się w nieco inny sposób. Poirytowany zachowaniem swojego młodszego brata Felixa, wypowiada życzenie, by mieć wreszcie święty spokój. Słowa padają jednak w złej godzinie i w pokoju braci pojawia się portal, który wciąga Felixa. Max nie czekając długo rusza mu z pomocą. By odzyskać brata i wrócić do domu będzie musiał przemierzyć wiele baśniowych krain i pułapek. Tu znów z pomocą przyjdzie mu magiczny pisak, którym będzie można ingerować w otoczenie np. rysując liny, mosty i platformy.

Największej zmianie uległa oprawa graficzna. Zamiast prostej, kreskówkowej oprawy zobaczymy tutaj trójwymiarowe, piękne lokacje. Może nie tak bogate kolorystycznie jak w serii Trine, ale na całkiem niezłym poziomie.

0
Źródło: All Games Beta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.