Mojang niedługo wprowadzi Minecraft Realms

Nie da się ukryć, że znaczną grupę graczy w Minecraftcie stanowią dzieci. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom ich rodziców Mojang postanowił stworzyć usługę, która umożliwi dużo bezpieczniejszą zabawę. Rodzice będą spokojniejsi, a do kasy firmy wpadnie znacząca ilość dolarów, dzięki czemu wilk będzie syty i owca cała.

Minecraft Realms

to najprościej mówiąc opcja płatnego, prywatnego serwera, na którego można zaprosić do 10 osób. Ta idea powstała głównie z myślą o rodzicach, którzy chcą sprawować kontrolę nad tym z kim grają ich dzieci.

„Naszymi docelowymi klientami dla Minecraft Realms są rodzice zmęczeni pełnieniem funkcji administratora serwera, na którym grają ich dzieci. Realms będzie dużo prostszą usługą przeznaczoną dla rodzin i dzieci. W przyszłości chcemy zaoferować określone profile z bezbłędnie działającymi modami, tak by rozgrywka była prosta i bezpieczna dla najmłodszych”. – powiedział prezes studia Mojang, Carl Manneh

Realms będzie wymagało opłacania abonamentu, którego koszt oscylować ma w granicach 10-15$/miesiąc. Do stworzonego przez gracza świata, użytkownik posiadający usługę Realms będzie mógł zaprosić kogokolwiek zechce, nawet te osoby, które nie będą uiszczać opłaty abonamentowej. Na chwilę obecną trwają testy alfa usługi. Wersja beta ma być gotowa w maju tego roku.

Jeśli Realms odniesie taki sukces, jakiego spodziewa się Mojang w późniejszym okresie ma być także dodana funkcja portali umożliwiających graczom przemieszczanie się między serwerami – dzięki temu Minecraft będzie „mógł się stać czymś na kształt wielkiego MMO, złożonym z rozległego wszechświata składającego się z maleńkich światow” – dodał Manneh.

0
Źródło: GamesIndustry
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.