Motorola X Phone: Specyfikacja wyciekła do Sieci

Do podsycania atmosfery wystarczyła informacja, że urządzenie ma być przełomowe i stworzone w ścisłej współpracy z Google. Brzmi to bardzo logiczne, zwłaszcza że Motorola od jakiegoś czasu należy właśnie do Google. Ponadto twórcy Androida nie są zadowoleni z faktu, że Samsung zabiera coraz większy kawałek rynku, szykuje swój system operacyjny (Tizen), a marka Galaxy jest na świecie bardziej rozpoznawalna od samego Androida.
Motorola X Phone: Specyfikacja wyciekła do Sieci

Ratunkiem może być właśnie Google/Motorola X Phone, który wg źródeł portalu AndroidWorld będzie miał imponującą specyfikację. Ekran urządzenia będzie miał 4,7 cala – podobnie jak Nexus 4, ale jego rozdzielczość to Full HD. Procesor – Nvidia Tegra 4i ma zapewnić ponadprzeciętną wydajność, a za jakość zdjęć ma odpowiadać matryca 16 Mp + 5 Mp do wideorozmów. Wymiary to 131,2 x 66,7 x 7,9 mm.

Jeżeli wierzyć plotkom – X Phone ma standardowo działać pod kontrolą Androida 5.0 Key Lime Pie. Kiedy premiera? Tego nie wiadomo, ale najbliższą rozsądną okazją wydaje się impreza Google I/O, która odbędzie się w dniach 15-17 maja 2013 r.