Dostaniemy Galaxy S IV z ośmioma czy tylko czterema rdzeniami?

Dostaniemy Galaxy S IV z ośmioma czy tylko czterema rdzeniami?

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Galaxy S III, którego w Stanach Zjednoczonych pojawiła się wersja z 2-rdzeniowym procesorem i łącznością LTE, i tym razem Samsung ma szykować różne wersje swojego nowego, flagowego urządzenia. Galaxy S IV dla USA miałby być wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600, podczas gdy w wielu innych lokalizacjach, Samsung miałby włożyć do nowego modelu swój ośmiordzeniowy procesor Exynos 5 Octa. Południowokoreańskiego rynku Samsung z pewnością nie potraktuje po macoszemu i wypuści tam wersję zarówno z ośmioma rdzeniami, jak i LTE, jak w przypadku Galaxy S III.

Nie wiadomo, do której grupy miałaby się zaliczać Polska, bowiem w naszym kraju operatorzy oferują już szybki internet LTE, ale wciąż nie jest to usługa tak rozwinięta i o takim zasięgu, jak w Stanach Zjednoczonych. Być może dostaniemy i to, i to – ośmiordzeniowy procesor z łącznością LTE, ale w nieco grubszej obudowie.

Informacja ta, choć jest tylko pogłoską rzuconą w eter, wcale nas nie dziwi. Poprzednie wieści sugerowały, że Samsung chce wyposażyć swój smartfon właśnie w procesor Qualcomma, ale do tego planuje użyć zupełnie innej technologii wyświetlacza, zamiast sprawdzonego Super AMOLED-a.

Premiera Galaxy S IV już 14 marca.