[aktualizacja] Nie będzie CyanogenMod dla Samsunga Galaxy S 4

Będziecie skazani na soft od Samsunga.

To oznacza, że każdy posiadacz Samsunga Galaxy S 4, pragnący pozbyć się interfejsu użytkownika TouchWiz, będzie musiał znaleźć inny nieoficjalny ROM dla swojego smartfona. Grupa przygotowująca najpopularniejszy ROM dla smartfonów Samsunga nie zamierza szykować portu swojego oprogramowania dla najnowszego produktu koreańskiego producenta.

Powód? W odróznieniu od Qualcomma, Samsung nie wydaje odpowiednich dokumentów i kodów źródłowych dla swoich procesorów Exynos, co miało swoje odzwierciedlenie w błędach oprogramowania CyanogenMod dla Galaxy SIII. Grupa Hacksung nie zamierza więc wchodzić drugi raz do tej samej rzeki.

Aktualizacja

Wygląda na to, że żadna decyzja w sprawie CM dla Galaxy S 4 nie została jeszcze podjęta, a powyższa informacja to wyraz niezadowolenia tylko kilku członków zespołu CyanogenMod. Na swoim oficjalnym koncie Google+, zespół poinformował, że w żadnym wypadku nie zapowiada wsparcia ani jego braku dla jakiegokolwiek urządzenia. To oznacza, że do ostatniej chwili nie dowiemy się, czy CM pojawi się dla nowego smartfona Samsunga, czy też nie.