[aktualizacja] Nie uwierzycie: Windows Phone sprzedaje się lepiej od iPhone’ów

[aktualizacja] Nie uwierzycie: Windows Phone sprzedaje się lepiej od iPhone’ów

Z zeszłorocznych statystyk fińskiego producenta wiadomo, że Nokia sprzedała 4,4 miliona smartfonów Lumia, co nie jest rewelacyjnym wynikiem. Finowie to główni, ale nie jedyni partnerzy firmy Microsoft, jednak łącznych wyników sprzedaży urządzeń z Windows Phone nie mieliśmy szansy poznać. Nie inaczej jest tym razem, chociaż dowiadujemy się dwóch ciekawych rzeczy.

Microsoft, powołując się na statystyki firmy analitycznej IDC ogłasza, że Windows Phone sprzedaje się lepiej od smartfonów BlackBerry w aż 26 krajach, a od iPhone’a sprzedaje się lepiej na siedmiu krajowych rynkach. Niestety, nie podano konkretnych lokalizacji, choć możemy się spodziewać, że wśród tych ostatnich klasyfikuje się także Polska.

Co więcej, Microsoft jest pewny, że Windows Phone “zdobył już 10 procent ryku w wielu krajach”.

Aktualizacja

:

Tak jak się spodziewaliśmy, statystyki IDC odnoszą się w głównej mierze do rynków rozwijających się, wśród których jest Polska. Kraje, w których Windows Phone sprzedaje się lepiej od iPhone’ów to poza tym: Argentyna, Indie, Rosja, RPA, Ukraina oraz “pozostała część wschodniej i centralnej Europy”, liczona jako jeden rynek.