Odtwarzacz Blu-ray w wersji “Smart”

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów możliwością streaming mediów na duży ekran telewizora, Toshiba Europe GmbH zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie w 2013 roku odtwarzaczy Blu-ray 2D i 3D, wyposażonych w funkcje Smart TV. Łącząc możliwości odtwarzacza płyt z wygodnym dostępem do rozrywki online, Toshiba stworzyła serie urządzeń, które obsługują większość mediów cyfrowych nawet wówczas, gdy są podłączone do telewizora bez dostępu do Internetu. Serie BDX5400KE, BDX4400KE, BDX3400SE i BDX2400KE stworzone zostały według nowego wzornictwa produktów Toshiba w czarnej i srebrnej wersji kolorystycznej. Do sprzedaży w Europie urządzenia trafią w drugim kwartale 2013 roku.
Odtwarzacz Blu-ray w wersji “Smart”
Toshiba BDX5400KE

Toshiba BDX5400KE

“Z nowymi liniami odtwarzaczy Blu-ray udowodniliśmy znów, że Toshiba bierze bardzo serio wybory konsumentów” – mówi Matt Marketing Director, DS Company w Toshiba Europe.

“Aż do dziś, konsumenci zmuszeni byli to kupienia nowego telewizora Smart TV, jeśli chcieli mieć dostęp do streamingu mediów i opcji internetowych. Dzięki nowym odtwarzaczom Blu-ray, mogliśmy dodać funkcje Smart TV do jednego z najczęściej wykorzystywanych urządzeń, rozszerzając możliwości już posiadanych przez klientów telewizorów”.

Nowe odtwarzacze Blu-ray dostępne będą w wersjach Wi-Fi ready lub z wbudowanym modułem Wi-Fi. Jako podłączone do sieci centrum multimediów, zapewnią szybki dostęp do popularnych usług, takich jak YouTube Leanback i serwisów Video-on-Demand jak Acetrax, czy rozwiązań opartych o chmurę – np. Picasa pomocnej w dzieleniu się albumami zdjęć.

Wszystkie modele przekazują do telewizora obraz Full HD, a obrazy dostępne w standardowej rozdzielczości są automatycznie skalowane do 1080p. Wbudowane technologie Dolby True HD i DTS-HD nadawać mają kinowej jakości dźwięku wszystkim nagranym filmom. Dwa modele z nowych serii – BDX5400KE i BDX4400KE – umożliwiają odtwarzanie płyt 3D Blu-ray na dużych ekranach 3D. Pierwszy z nich oraz model BDX3400SE dysponują wbudowaną obsługą WiFi i nowego standardu Miracast, ułatwiającemu bezprzewodowe współdzielenie treści pomiędzy różnymi urządzeniami.

Nowe odtwarzacze Blu-ray wyposażone w funkcje Smart TV stworzone zostały w oparciu o nowe, zunifikowane wzornictwo produktów Toshiba. Gładkie krzywe na krawędziach podkreślać mają lekki i kompaktowy wygląd tych urządzeń. Rozpoznawalne są też charakterystyczne połączenia kolorów czarnego i srebrnego w modelach BDX2400KE i BDX3400SE oraz błyszczący czarny front połączony z srebrną pokrywą ze szczotkowanego aluminium i delikatnie podświetlony panel w modelach BDX4400KE i BDX5400KE.