Ouya nadciąga!

Malutka konsola Ouya z systemem Android trafi do pierwszych graczy już 28 marca. Dystrybucja zacznie się od osób, które finansowo wsparły projekt. Twórcy konsoli nie zdradzili, ile sztuk urządzenia składa się na ową pierwszą partię konstrukcyjną, ale z ich oświadczenia prasowego wynika, że są to “dziesiątki tysięcy” egzemplarzy.
Ouya nadciąga!
Ouya

Ouya

Osoby, które nie uczestniczyły w zbiórce pieniędzy na Kickstarterze, będą mogły ją kupić od czerwca. Jest już teraz dostępna w przedsprzedaży, w cenie 99,99 dolara.

Konsolą zarządza system Android Ice Cream Sandwich. Za jej wydajność odpowiada procesor Tegra 3 i 1 GB RAM-u. Gry i aplikacje będzie można instalować na wbudowanej, ośmiogigabajtowej pamięci. Urządzenie będzie obsługiwało łączność WiFi i Ethernet i będzie posiadało złącze HDMI. Bezprzewodowy gamepad, dołączony do konsoli, będzie wyposażony w touchpad, dwa joysticki, “krzyżak”, osiem przycisków akcji i jeden przycisk systemowy.

Konsola nie będzie miała dostępu do sklepu Google Play. Gry będzie można pobierać ze sklepu Ouya. Będą w nim gry zarówno przeniesione z Play, jak i napisane specjalnie na jej potrzeby. Swoje zaangażowanie w pisanie dla Ouya potwierdzili, między innymi, twórcy Portala.