Test Xperii Z: dłuższy czas pracy na baterii od Galaxy S III

Według oficjalnej specyfikacji, Xperia Z ma baterię o pojemności 2330 mAh. To więcej od popularnego Galaxy S III, nie wspominając już o iPhone 5 (1440 mAh). Jednak Sony ma mocniejsze komponenty i ekran o wyższej rozdzielczości.
Test Xperii Z: dłuższy czas pracy na baterii od Galaxy S III

Jak wynika z testów przeprowadzonych

przez GSMArena

, pod względem czasu rozmowy Sony został pokonany tylko przez najlepszych – Galaxy Note II oraz Motorolę z serii MAXX – modele z gigantycznymi bateriami. Lepiej wypadła też Motorola RAZR i z procesorem Intela, jednak cała reszta smartfonów zaprezentowała się zauważalnie słabiej.

Jeżeli chodzi o czas surfowania po Internecie – Xperia Z okazała się lepsza od Galaxy S III, zaktualizowanego do Androida Jelly Bean. Pokonana została też Lumia 920, BlackBerry Z10, HTC Windows Phone 8X oraz Google Nexus 4.

Czas 6 godz. 37 min to jednak znacznie gorszy wynik od iPhone’a 5, który – pomimo mikroskopijnej baterii – uzyskał niemal 10 godzin. W tej kategorii lepszy okazał się HTC Droid DNA (też z ekranem Full HD), HTC One X+ oraz Motorola RAZR i.

Najgorszy dla nowego Sony okazał się test odtwarzania wideo. Czas pracy na baterii – 5 godz. 39 min. To jeden z mniej imponujących wyników. Z bardziej znanych smartfonów słabszy jest tylko Google Nexus 4. Natomiast czołówka to znów iPhone 5 – 10 godz. 12 min, nie wspominając już o Motoroli RAZR MAXX z gigantyczną baterią, która wytrzymała bez ładowania aż 16 godz. i 35 min.