Toshiba przedstawia drugą generację telewizorów Ultra HD

Toshiba jest pionierem, jeśli chodzi o udostępnianie użytkownikom telewizorów pracujących z rozdzielczością Quad Full HD. Dziś Toshiba Europe GmbH z dumą prezentuje serię L9 Ultra HD (3840 x 2160 pikseli) 3D Smart LED TV w trzech imponujących wielkościach przekątnych ekranu: 213cm (84″), 165 cm (65″) i 146 cm (58″). Po zaprezentowaniu w 2012 roku w Japonii niedużych telewizorów UHD pozwalających uzyskać efekt 3D bez okularów i wprowadzeniu roku 55-calowego modelu ZL2, nowe serie UHD to druga generacja tych ekranów. Urządzenia napędzane są multiprocesorem Toshiba CEVO 4K. Na rynkach europejskich nowe telewizory pojawią się w trzecim kwartale 2013 roku.
Toshiba przedstawia drugą generację telewizorów Ultra HD
Toshiba L9

Toshiba L9

“Bardzo nas cieszy, że tak wielu klientów jest pod wrażeniem jakością obrazu UHD” – mówi Matt McDowell, Marketing Director, Digital Products & Services Division w Toshiba Europe GmbH. “Idzie to w parze ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na duże ekrany, a duży ekran po prostu zasługuje na to, żeby zastosować w nim najlepszą osiągalną dzisiaj rozdzielczość”.

Korzystając z ponad ośmiu milionów pikseli, które oferują ekrany UHD, użytkownicy mogą siedzieć bliżej, niż w wypadku standardowego ekranu HD, i wciąż nie widzieć struktury pojedynczych pikseli.

Modele z serii L9 wykonano w nowej stylistyce Toshiba, zauważyć można subtelne zaokrąglenia czy okrągły, delikatnie jarzący się wskaźnik trybu standby.

Telewizory z serii L9 z łatwością poradzą sobie również z obrazami, stworzonymi w mniejszych rozdzielczościach. Dzięki inteligentnej konwersji, którą zapewnia multiprocesor Toshiba CEVO

T

4K, obrazy HD są automatycznie wyświetlane, jak nas gorąco zapewnia Toshiba, w jakości “takiej, jak w życiu”, zbliżonej do UHD. Co więcej, wzbogacenie telewizorów o szybką technologię przetwarzania obrazu AMR 800 (Active Motion & Resolution), zapewnić ma żywy, płynny obraz w trakcie szybkich scen akcji. W istotny sposób zredukowany został efekt smużenia, dotychczas powszechny np. podczas transmisji sportowych. Aby jeszcze bardziej zbliżyć się do doświadczeń, jakie zapewnia projekcja kinowa, seria L9 wyświetla obrazy 3d w rozdzielczości Full HD. Gigantyczne 84- i 65-calowe ekrany wyposażono w pasywną technologię 3D znaną z kin, a wersja 58-calowa wzbogacona została o technologię aktywnej migawki. Narzędzia do konwersji obrazu z 2D do 3D pozwalają też na kontrolę głębi obrazu.

Wszystkie modele z serii L9 obsługują usługę Toshiba Cloud TV. Jej esencją jest personalizacja. Różni użytkownicy otrzymują rekomendacje treści, także z serwisów społecznościowych, które są dostosowane do ich gustów i preferencji. Wyszukiwarka pozwala przeglądać ulubione seriale, programy, filmy, programy sportowe i wiele innych treści dostępnych w podłączonym elektronicznym przewodniku po programach (EPG), usługach Video-on-Demand czy przechowywanych w innych urządzeniach w sieci domowej. Poza możliwością skorzystania z dodatkowych aplikacji czy praktycznych narzędzi, takich jak przeglądarka internetowa czy prognoza pogody, Toshiba Cloud TV umożliwia również łatwe korzystanie z treści przechowywanych w urządzeniach przenośnych. Serwis zawiera też funkcje społecznościowe, od rodzinnego kalendarza po komunikator czy bieżący dostęp do tweetów, odświeżanych dynamicznie.