Twórcy The Unfinished Swan zapowiedzieli nowy projekt

Zanim dowiemy się czym tak naprawdę jest Edith Finch z pewnością upłynie mnóstwo czasu. Studio postanowiło bowiem pomalutku dawkować wszystkie wskazówki dotyczące gry, by jak najmocniej rozbudzić naszą wyobraźnię.

To co widzicie powyżej to pierwszy concept art dotyczący nowej gry studia Giant Sparrow, które w zeszłym roku wydało The Unfinished Swan, będącą połączeniem gry logicznej i zręcznościowej.

Edith Finch

, to roboczy tytuł gry, o której twórcy nie chcą jeszcze zdradzać głębszych informacji.

„Jeżelii nie powiemy nic – ludzie nie będą nawet wiedzieli, że gra istnieje. Jeśli powiemy za dużo to nie będą niczym zaskoczeni, gdy dostaną ją w swoje ręce. Dlatego właśnie na temat naszej nowej produkcji zaczniemy mówić wcześnie, ale bez wdawania się w szczegóły. Nasza poprzednia gra zabrała 3 lata pracy, możecie więc wyobrazić sobie, że nasz aktualny projekt znajduje się jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Ale jesteśmy nim na tyle podekscytowani, że bardzo chcemy podzielić się z Wami choćby takim detalem, jakim jest powyższy concept art.” — możemy przeczytać na blogu Giant Sparrow

.

Twórcy dodali także, że nowa

gra nie będzie sequelem

The Unfinished Swan, ale teżnie będzie też tak bardzo odległa od wcześniejszej produkcji. „Jeśli lubicie surrealistyczne doświadczenia i gry, które są zupełnie inne niż wszystkie, wtedy najprawdopodobniej polubicie też i nasz nowy tytuł.” – dodają twórcy.

Surrealistyczne doznania i lustro? Hmm, czyżby czekała nas podróż w głąb samych siebie? Giant Sparrow nie zdradziło jeszcze platformy docelowej, ale w związku z tym, że mają podpisany kontrakt z Sony na trzy tytuły, stawiałabym, że w Edith Finch zagramy na PS3 i PS4.

0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.