12 minut z Dark Souls II i nowy trailer!

Zobacz, jak prezentuje się w akcji sequel jednej z najtrudniejszych gier w historii.

Serwis IGN podzielił się ze światem pierwszym materiałem ukazującym faktyczną rozgrywkę z Dark Souls II. Fani serii z pewnością odetchną z ulgą – gra będzie wierna swoim pierwotnym założeniom. Nadal esencją rozgrywki będzie wymagająca walka i odkrywanie historii głównego bohatera poprzez eksplorację. Na pierwszy rzut oka nie widać wielu zmian w kwestii grafiki, ale z czasem da się zauważyć m.in. poprawioną fizykę ubrań głównego bohatera, ładne efekty cząsteczkowe, system zniszczeń otoczenia.

Nowością będzie także nieprzewidywalne zachowanie się przeciwników, którzy nie będą stali sztywno w wyznaczonych miejscach (np. smok, który atakuje bohatera na moście, czy troll wyskakujący ze ściany). Dzięki temu gracz będzie ciągle czuł niebezpieczeństwo, a gra zyska na dynamice. W ciemnych pomieszczeniach przyda się pochodnia – na filmie możemy zaobserwować, że dość szybko się ona wypala, co także stanowić będzie pewne utrudnienie.

Dark Souls II zapowiada się na równie dobrą grę co poprzednik – pozostaje nam tylko czekać do ogłoszenia daty premiery gry.