Artur Żmijewski jako Detektyw Bez Sutanny

Zobacz, co znany aktor mówi o swoim debiucie w grze wideo zmierzającej na Wonderbooka.

Artur Żmijewski użyczył swojego głosu tytułowej postaci. Sama gra – Detektyw Diggs – to kryminał w stylu noir stworzony przez zdobywców Oskara – Studio Moonbot, specjalnie do Wonderbook na PlayStation 3, który pojawi się w sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Diggs zostaje wrobiony w morderstwo swojego najlepszego przyjaciela i szefa – Humpty Dumpty’ego. Gracz musi mu pomóc oczyścić swoje imię i znaleźć prawdziwego złoczyńcę.„Mam bardzo specjalny stosunek (…) do tej roli szczególnie, dlatego, że to jest pierwsza moja rola w grze. Miałem do czynienia z dubbingiem, ale z dubbingiem w kreskówkach, dlatego jest to dla mnie debiut i rzecz niewątpliwie szczególna”.Bardzo mi się podoba stylistyka tej gry, bo jest tajemnicza, trochę gangsterska, bardzo filmowa przede wszystkim i myślę, że wszystkim, którzy zasiądą do niej będzie się ona bardzo podobała”. – mówi Artur Żmijewski.

Lekko zachrypnięty, głęboki głos aktora idealnie pasuje do roli detektywa. Moim zdaniem jako narrator opowieści sprawdzi się równie dobrze, co Piotr Fronczewski w Księdze Czarów.