Asus BU400 – biznesowe ultrabooki już dostępne w sklepach

Asus BU400 – biznesowe ultrabooki już dostępne w sklepach

Ultrabooki Asus BU400A oraz BU400VC opierają się na dwurdzeniowych procesorach Intel Core i5 z taktowaniem 1,7 GHz i wyposażone są w 4 GB pamięci RAM, odpowiednio 500-gigabajtowy dysk twardy i 256-gigabajtowy napęd SSD, 14-calowe, matowe ekrany LED, wbudowane głośniki stereo, 1-megapikselowe kamerki, łączność WiFi i Bluetooth, złącza HDMI i porty USB 3.0, a także baterie o pojemności 6840 mAh. W modelu BU400VC znajdziemy także oddzielną grafikę Nvidia NVS 5200M z 1 GB pamięci GDDR3.

Ultrabook posiada również funkcje Intel Small Business Advantage i Intel Smart Connect, opracowane z myślą o potrzebach przedsiębiorstw i instytucji. Dysk twardy posiada inteligentną funkcję samoszyfrowania, podnoszącą poziom bezpieczeństwa danych. System Trusted Platform Module i czytniki odcisków palców gwarantują dobrą ochronę dostępu do poufnych informacji. Technologie Intel Anti-Theft i Computrance LoJack for Laptops pomagają odzyskać zgubione lub skradzione notebooki, dając też możliwość zdalnego zablokowania dostępu do danych i systemu operacyjnego.

Urządzenia ważą 1,64 kg, mierzą 23,3 mm grubości, a sprzedawane są z systemem operacyjnym Windows 7 Professional. Dostępne są na rynku w różnych konfiguracjach różniących się od siebie procesorem, kartą graficzną oraz dyskiem. W zależności od specyfikacji ceny wahają się od 3499 do 5299 zł.

Więcej:Asus