Bill Gates pracuje nad rewolucyjnymi szczepionkami

Bill Gates finansuje badania nad nowymi szczepionkami, gdyż, jak twierdzisz, korporacje farmaceutyczne nie są tym zainteresowane. Gates, jak dodaje, nie dziwi się, gdyż dla tych firm pomaganie najuboższym nie ma przełożenia na realne zyski. Brakuje szansy na zarobek.
Bill Gates pracuje nad rewolucyjnymi szczepionkami
Bill Gates

Bill Gates

Badania, jakie finansuje Gates, to między innymi nowy rodzaj termosu, w którym można przetrzymywać szczepionki w odpowiedniej temperaturze, który też będzie wymagał znacznie mniejszej ilości energii. Finansuje też badania nad samymi szczepionkami, by te nie traciły swoich właściwości w wyższych temperaturach, oraz by powstała pojedyncza szczepionka, która zastępuje kilka innych.

Gates zdradził też, że pracuje nad lepszym systemem kartografii satelitarnej, który pozwoli pracownikom służby zdrowia na łatwiejsze orientowanie się, w jakich regionach szczepionki są szczególnie potrzebne. Zaznacza jednak, że zdaje sobie sprawę, że cyfryzacja przedsięwzięcia i angażowanie w to smartfonów wydaje się świetnym pomysłem, ale też zdaje sobie sprawę, że w niektórych rejonach świata, zwykła kartka papieru i tak sprawdzi się lepiej, z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury.

Więcej:trendy