Co wiemy o polskich internautach?

Przeciętnie polski internauta spędza przed komputerem do 5 godzin dziennie
Przeciętnie polski internauta spędza przed komputerem do 5 godzin dziennie
Przeciętnie polski internauta spędza przed komputerem do 5 godzin dziennie

Przeciętnie polski internauta spędza przed komputerem do 5 godzin dziennie

Wyniki badania Microsoft pokazują, że:

  • 37% internautów spędza przed komputerem od 3 do 5 godzin, a 36% badanych od 1-2 godzin. Liczną grupę stanowią także osoby, które spędzają przed komputerem ponad 6 godzin dziennie – taką odpowiedź wskazało 21% badanych.
  • Trzech na czterech internautów korzysta z laptopa i komputera stacjonarnego. Laptop częściej wykorzystywany jest do celów prywatnych (67%), a komputer stacjonarny do celów zawodowych (45%). 13% badanych zadeklarowało korzystanie z tabletu.
  • Wśród najczęściej wykonywanych czynności przy komputerze znalazło się przede wszystkim surfowanie po Internecie (37%), komunikacja (22%) oraz pisanie i tworzenie dokumentów (14%). Tylko 8% wskazało korzystanie z mediów społecznościowych jako najczęstszą czynność wykonywaną przy komputerze. Granie zostało wymienione jedynie przez 6% ankietowanych.

Internauci używają zarówno klawiatury laptopa, jak i klawiatury tradycyjnej (odpowiednio 65% i 61%). Tylko 9% badanych korzysta z klawiatur dotykowych w tabletach. Ponad połowa respondentów (59%) uważa, że funkcjonalność klawiatury wpływa na komfort pracy, podobnie jak doskonałe dopasowanie urządzenia do dłoni, które wskazało 53% badanych. Jeszcze więcej Internautów wskazało jako ważne dla komfortu pracy jest dopasowanie do dłoni i funkcjonalność myszy komputerowej – odpowiednio 63% i 64%. Z myszy komputerowej korzysta 88% ankietowanych.

Badania pokazują, że klawiatury wymieniamy na nowe głównie w przypadku usterki (67%) lub zużycia sprzętu (51%). Co ciekawe – popularniejsza jest wymiana klawiatury z całym urządzeniem (21%), niż wymiana sprzętu w przypadku braku komfortu podczas korzystania z obecnej klawiatury (5%).

Badania zostały przeprowadzone w ramach akcji “Bądź ergo-pozytywny!”, w której Microsoft informuje na temat tego, jak zaaranżować ergonomiczne stanowisko, by pracować zdrowo i komfortowo. Firma opatrzyła w wybranych sklepach ergonomiczne myszy i klawiatury znaczkiem akcji.

Więcej:trendy