Epic Games: “PlayStation 4 to perfekcyjny pecet do gier”

Mark Rein
Epic Games: “PlayStation 4 to perfekcyjny pecet do gier”
Mark Rein, wiceprezes Epic Games

Mark Rein, wiceprezes Epic Games

, założyciel i wiceprezes

Epic Games

(“Unreal”, “Gears of War”) bardzo chwali sobie zapowiedzianą dwa miesiące temu konsolę Sony i cieszy się, że developerzy będą mogli w końcu wykorzystać cały swój potencjał:

“S

prytnym posunięciem ze strony Sony jest wykorzystanie wzmocnionej architektury pecetowej. Nie zapominajmy, że PS4 ma 16 razy więcej pamięci niż PS3. Wiedząc, że każda konsola będzie miała takie podzespoły będziemy mogli robić szalone, nieograniczone niczym rzeczy. Większość użytkowników PC wciąż korzysta z 32-bitowej wersji systemu, która jest w stanie obsłużyć tylko 4GB pamięci. PS4 z 8GB pamięci będzie zatem o wiele bardziej wydajne od większości obecnych pecetów. To tak jakbyśmy otrzymywali najlepszy PC na świecie – biorąc pod uwagę inne funkcje konsoli np. możliwość grania w gry, w trakcie ich pobierania, czy aktualizacje w tle, które wpływają na wygodę użytkownika wygląda na to, że Sony tworzy idealny pecet do grania.” – powiedział Mark Rein.

Założyciel Epic Games zwrócił też uwagę, że w nowej generacji konsol równie istotna co moc samych urządzeń będzie prostota w tworzeniu gier na nią, którą porównał do tworzenia gier na iPada.