Google Now teraz ze śledzeniem przesyłek

Asystent Google będzie na bieżąco sprawdzał zamówienia dostarczane przez kurierów. Poprawiono też wygodę obsługi.

Najważniejszą nowością w Google Now (funkcja Google Search) jest opcja śledzenia przesyłek. Chodzi o paczki dostarczane przez kurierów. Dzięki integracji z Google Now będziemy wiedzieli kiedy zamówiony towar zostanie wysłany, kiedy dotrze to kuriera końcowego oraz kiedy trafi w nasze ręce. Wszystko bez ręcznego sprawdzania i odświeżania strony przewoźnika. Funkcja działa obecnie w USA i nie mamy pojęcia kiedy pojawi się w Polsce.

Google w końcu zaczyna panować nad ustawieniami Google Now. Świetna wiadomość, bo funkcja często ma w zwyczaju wyświetlać informacje, których zupełnie nie chcemy zobaczyć. Problem polegał na tym, odnalezienie opcji odpowiedzialnej za dany komunikat było bardzo skomplikowane. Na szczęście ustawienia zostały zupełnie przeprojektowane. Dodano też miniaturową ikonę do każdej z kart, dzięki czemu w prosty sposób usuniemy powiadomienia, które nie powinny się pojawiać.

Ostatnia zmiana – poprawiona wyszukiwarka. Teraz wyniki wyświetlają się w nieco inny sposób i gdy płynnie władamy angielskim – zawierają więcej informacji. Zmieniono również kartę prognozy pogody, która wyświetla warunki atmosferyczne w postaci czytelnego wykresu. Efekt zmian możecie zobaczyć na poniższym filmie.