Grand Theft Gentoo: superbohater RMS walczy o wolność użytkowników

Richard Stallman (RMS) jest programistą i hobbystą hackerem, którego jedyną miłością jest wolność. Marzy o świecie, w którym użytkownik ma kontrolę i jest w stanie modyfikować i dopasować oprogramowanie do swoich potrzeb. To stoi znów na drodze wielkich korporacji jak Microshaft i Crapple. Ludzie tacy jak Billy Fence (właściciel Microshaft), Stephen Works (Crapple), Mark Rockervalue (Ubongo) oraz Steven Spheremor (także z Microshaft) ciągle próbują powstrzymać naszego superbohatera – RMS.
Grand Theft Gentoo: superbohater RMS walczy o wolność użytkowników

W tej grze celem jest uwolnienie świata od dużych korporacji. Aby to osiągnąć możesz współpracować z ludźmi takimi jak Richard Greenblatt, Tom Knight, Bill Gosper, Eric S. Raymond oraz Linus Torvalds. W tej szalonej grze z widokiem od góry będziesz walczył z zastępami nierozsądnych programistów, prawdziwymi bossami, będziesz się włamywał do systemów bezpieczeństwa broniąc praw użytkownika i hackerów.

Nie do końca mam pojęcie jak twórcy Grand Theft Gentoo wpadli na ten pomysł, ale ta gra faktycznie powstaje. Strona domowa dostępna jest pod adresem

gtg.installgentoo.com

. Choć grafika nie wygląda zbyt imponująco, dużo większe wrażenie robią artworki udostępnione na stronie projektu. Wszystkie widzicie poniżej.