IllumiRoom z Kinectem: zabójcza funkcja nowego Xboksa

Tę technologię po raz pierwszy zobaczyliśmy na tegorocznych targach CES, gdzie od razu podniosła ciśnienie wszystkim graczom. Czy tak właśnie będzie wyglądało granie na konsolach nowej generacji Microsoftu?

Już jutro podczas paryskiej konferencji CHI2013 Microsoft przybliży szczegóły techniczne swojej nowej technologii, której koncept poznaliśmy na tegorocznych targach CES. Dziś opublikowano już jednak prezentację, na której możemy IllumiRoom przyjrzeć się bliżej. Według narratora powyższego nagrania technologia ta może znaleźć zastosowanie w konsoli nowej generacji, przenosząc granie na zupełnie inny poziom. Gdyby Microsoft rzeczywiście wykorzystał ją już w następnym Xboxie byłby o krok do przodu przed Sony i jego PS4…

IllumiRoom wykorzystując specjalny projektor oraz Kinect potrafiłoby wygenerować efekty specjalne na przestrzeni wokół telewizora dostosowane pod potrzeby gracza. Przykładowo obraz z gry mógłby zostać rozszerzony na całej ścianie, lub mogłyby wyświetlać się zaledwie tylko jego kontury bądź wybrane elementy świata – np. eksplozje czy rozbłyski od broni. Oprócz tego można będzie dostosować wygląd pokoju zmieniając np. nasycenie kolorów czy dodając wirtualny śnieg lub sprawić, by dany obiekt zdawał się wypadać wprost z ekranu na podłogę.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.