Kamera Sony zaprojektowana z myślą o… wakacjach!

Kamera HDR-GW66VE może pracować nawet 10 metrów pod powierzchnią wody. Ma być odporna na pył, brud, zimno (do -10°C), a nawet przypadkowe upuszczenie. Teraz nie powinno być przeszkód, by z kamerą wybrać się nad wodę, na basen, a nawet na narty.
Kamera Sony zaprojektowana z myślą o… wakacjach!
Sony Handycam HDR-GW66VE

Sony Handycam HDR-GW66VE

Sony zapewnia, że kamera jest prosta w obsłudze i pozwala z łatwością nagrywać stabilne, płynne filmy Full HD 50p. Chwalona przez producenta jakość obiektywu Sony G (Sony G Lens) i przetwornika obrazu CMOS Exmor R zaowocować ma dobrym wyglądem filmów i dużą szczegółowością fotografii, nawet jeśli kamera będzie używana w pomieszczeniu albo o zachodzie słońca.

Nagrywanie przy dużym powiększeniu często prowadzi do powstania skoków obrazu — bardzo nieprzyjemnych w oglądaniu. Kamera HDR-GW66VE jest jednak wyposażona w stabilizator obrazu SteadyShot z aktywnym trybem, który kompensuje skutki drgań i pozwala uzyskać płynne nagranie.

Z przodu urządzenia znajduje się dodatkowy przycisk nagrywania, który ułatwia wykonywanie autoportretów kamerą trzymaną w wyprostowanej ręce.

Ambitnych filmowców ucieszy możliwość zapisu obrazu w formacie AVCHD, który zapewnia najwyższą jakość odtwarzania na telewizorze Full HD i nagrań na płytach Blu-ray Disc. Dla osób pragnących jak najszybciej pokazać wakacyjne filmy znajomym wygodną alternatywą będzie natomiast format MP4 — powszechnie wykorzystywany w Internecie, w tym w wielu serwisach społecznościowych. Zarządzanie filmami i fotografiami oraz ich obróbkę i prezentowanie ułatwi darmowy program PlayMemories Home, przeznaczony na komputery PC. Aby go pobrać, wystarczy wejść na www.sony.net/pm.

Wraz z nową kamerą w sklepach pojawi się szereg przeznaczonych do niej akcesoriów, między innymi usztywniana, wodoszczelna torba LCM-GWA, umożliwiająca schowanie kamery od razu po wyjściu z basenu albo z morza. Wodoszczelna konstrukcja zapobiega przedostaniu się wody na zewnątrz torby i eliminuje ryzyko zamoczenia innych rzeczy w torbie podróżnej.

Odporna na wodę, pył, upadek i mróz kamera Full HD Handycam HDR-GW66VE firmy Sony pojawi się w sprzedaży w czerwcu 2013 r.