Ma 7 cali, procesor Atom i… dzwoni

Ma 7 cali, procesor Atom i… dzwoni

Pokaz prasowy najnowszego tabletu Asusa, Fonepada, miał miejsce 22 kwietnia w lokalu Mysia 3. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi urządzeniami tajwańskiego producenta – serią VivoBook, tabletami MeMO oraz Transformerem AiO.

Fonepada wyposażono w procesor Intel Atom Z2420, w pełni kompatybilny z systemem Android. Tablet posiada 7-calowy ekran z 10-punktową matrycą multidotykową, który doskonale nadaje się do konsumowania treści – surfowania po internecie, oglądania filmów i grania. Fonepad posiada wbudowaną antenę 3G HSPA+. Tabletu można używać do prowadzenia rozmów telefonicznych, zarówno przy użyciu wbudowanego mikrofonu cyfrowego z funkcją redukcji szumów, jak i opcjonalnego zestawu słuchawkowego Bluetooth.

Urządzenie jest bardzo mobilne – waży niespełna 340g przy grubości 10,4 mm. Fonepad jest dostępny w wersjach z 8GB i 16GB wbudowanej pamięci oraz posiada wejście na kartę SD. Tablet posiada przednią kamerę (1.2MP) oraz opcjonalną, tylną (3MP), która pozwala nagrywać filmy w jakości 720p HD.

Fonepad będzie dostępny na polskim rynku już w maju. Polska cena nie została podana, ale w Wielkiej Brytanii urządzenie kosztować będzie równowartość 900 złotych.