Microsoft nie zauważył kryzysu na rynku PC

Rozbijając powyższe dane na czynniki pierwsze, okazuje się, że praktycznie każdy dział w Microsofcie, delikatnie rzecz ujmując, zarabia na siebie. Dział Windows odnotował 5,7 miliarda dolarów przychodów (wzrost o 23 procent w porównaniu do analogicznego kwartału w ubiegłym roku). Dział rozwiązań biznesowych odnotował 6,32 miliarda dolarów przychodu (wzrost o 8 procent), zaś dział serwerów i narzędzi 5,04 miliarda dolarów, o 11 procent więcej, niż rok temu.
Microsoft nie zauważył kryzysu na rynku PC
Microsoft

Microsoft

Dział usług internetowych ma nieco mniej spektakularne wyniki, bo jego przychody to “tylko” 0,832 miliarda dolarów (wzrost o 18 procent). Dział rozrywki i urządzeń to z kolei 2,53 miliarda dolarów (wzrost o 53 procent), w czym z pewnością pomogło 46 milionów osób wykorzystujących usługi Xbox Live (o 18 procent więcej).

Microsoft zapowiedział, że z uwagi na nałożoną na niego 732-milionową karę przez Komisję Europejską, obniża swoje przewidywane wyniki za cały rok fiskalny do 30,2-30,5 miliarda dolarów. Na obecny kwartał przewiduje dochody na poziomie 31,6-32,2 miliarda dolarów.