Najlepsze aplikacje na Androida (cz. 2)

Poprzednie części można znaleźć pod tym adresem:

A w tym tygodniu:

Notifications Off

Pobierz Notifications Off

Za każdym razem, kiedy udowadniam wyższość Androida nad jakimkolwiek innym, mobilnym systemem operacyjnym, pada argument: Android produkuje tyle powiadomień, że prędzej czy później zaczynasz je ignorować – to źle napisany system. Fakt – bardzo łatwo doprowadzić Androida do stanu, w którym górna belka zawiera zbyt dużo informacji, na szczęście istnieje aplikacja, która pomoże nam uporać się z tym problemem. Po zainstalowaniu, Notifications Off tworzy listę wszystkich zainstalowanych programów – wystarczy wybrać z niej pozycje, które mają nie pojawiać się w pasku powiadomień i gotowe. Szybko, wygodnie, bezstresowo.

PRemoteDroid

Pobierz PRemoteDroid

Coraz bardziej przyzwyczajam się do Galaxy SIII, przez co coraz bardziej integruję go z resztą moich zabawek. Pilot do komputera w komórce to bardzo wygodna rzecz i kolejny argument za tym, że z wstawanie z kanapy bardzo często okazuje się niepotrzebne. Zanim zdecydowałem się na PRemoteDroida, testowałem Gmote 2.0 – gdyby aplikacja pozwalała wybrać dowolne programy do odtwarzania multimediów, nie szukałbym dalej. Tak jednak nie jest – zresztą polecam przekonać się o tym samemu, mi nie pasowały ograniczenia aplikacji i dosyć pamięciożerna aplikacja serwera. Stąd wybór mój padł (ponownie) na PRemoteDroid. Aplikacja nie oferuje tak wygodnego dostępu do multimediów – jest to bardziej wirtualna klawiatura, mysz i przeglądarka plików, czyli wszystko to, co potrzebuję, żeby oglądać filmy, słuchać muzyki, czy surfować po Sieci sterując mój komputer telefonem. Serwer PRemoteDroid pozwala zarówno na łączność za pomocą Bluetooth lub przez lokalną sieć Wi-Fi. Serwer, który trzeba zainstalować na komputerze pobierzecie stąd: https://code.google.com/p/premotedroid/

Reddinator

Pobierz Reddinator

Oto jest. Pierwszy widżet w serii! O ile znam, lubię i zaglądam od czasu do czasu na portal wykop.pl, to w porównaniu do reddita, ten polski portal oferuje niewielki procent treści dostępnych w jednym z najpopularniejszych aktualnie miejsc w sieci. Jeśli nigdy w życiu o reddicie nie słyszeliście, to w najkrótszym skrócie jego opis przedstawia się następująco: Reddit to serwis, tworzony przez jego społeczność. Przy odrobinie starań można znaleźć tam dosłownie wszystko: śmieszne i ciekawe zdjęcia, pasjonatów historii, animowane gify, zdjęcia samochodów, projekty wnętrz, Gwiezdne Wojny… Do przeglądania portalu od dawna korzystam z Reddit is fun, jednak aplikacja ma strasznie kiepski widżet, z którego nie korzystałem. Reddinator jest prawie idealny – oferuje szybki dostęp do interesujących mnie treści, które prezentowane są w wygodny i przejrzysty sposób. Nawet jeśli nie interesują Was śmieszne zdjęcia kotów, możecie obserwować tylko dział poświęcony najnowszym wiadomościom z całego świata, dzięki czemu będziecie całkiem nieźle poinformowani o aktualnych wydarzeniach.

SMSoid

Pobierz SMSoid

Bardzo fajna i w miarę wygodna polska aplikacja, która przyda się użytkownikom prepaidów. SMSoid to jedyna bramka sms-owa, którą chcecie zainstalować u siebie na telefonie. Po wpisaniu numeru (aplikacja integruje się z naszą książką adresową, chociaż i tak wymaga wpisania numeru, zamiast nazwy kontaktu – trochę to głupie), SMSoid sam rozpoznaje sieć komórkową naszego odbiorcy i tym samym dobiera odpowiednią bramkę przez którą wyśle naszą wiadomość. Nie jest to tak wygodne rozwiązanie, jak na przykład przekonanie naszych znajomych do korzystania z WhatsAppa, jednak w przypadku pustego konta, lub zablokowanych rozmów wychodzących, jest to bardzo uniwersalny sposób na komunikację. O ile jesteśmy połączeni z siecią Wi-Fi…

14px

Pobierz 14px

Jak na darmową produkcję, gra jest bardzo dopracowana i oferuje graczom całkiem sporo atrakcji. Ponad 200 poziomów i mechanika, która polega na czymś więcej niż omijaniu przeszkód za pomocą skoków to według mnie prawie wszystko, czego można oczekiwać od platformówki. No właśnie, mechanika, której stopień skomplikowania po prostu cieszy. Oprócz standardowego, radosnego podskakiwania, mamy tu do czynienia ze obracaniem plansz o 90 stopni, co oczywiście skutkuje zmianą dotychczasowych praw grawitacji. Mamy zapadające się pod naszą postacią platformy, ruchome przeszkody, klucze, które potrzebne są do odblokowania kolejnych fragmentów plansz… Pisząc krótko: pełnoprawna platformówka z wyjątkowo, jeśli chodzi o smartfony, wygodnym sterowaniem. Zresztą, zobaczcie sami:

Wszystkie aplikacje testowane są na Samsungu Galaxy S III, który traktowany jest przez redakcję CHIP.pl jako referencyjny model telefonu działającego pod systemem Android.