Najlepsze i najdziwniejsze akcesoria mobilne

WŚCIEKŁE GŁOŚNIKI
Najlepsze i najdziwniejsze akcesoria mobilne

Oficjalne głośniki Gear4 licencjonowane przez twórców gry Angry- Birds, firmę Rovio. Wyposażone zostały w baterię litowo-jonową, która zapewnia do 8 godzin ciągłej pracy. Po ich “odkręceniu” możemy cieszyć się lepszym, głębszym basem. Świetnie wyglądają i nieźle, jak na swoje gabaryty, grają.

LEKKIE I WYGODNE

BackBeat GO to bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem przeznaczone do telefonów komórkowych. Mają wbudowany system redukcji hałasu, który aktywuje się podczas prowadzenia rozmów. Jakość dźwięku w trakcie odtwarzania muzyki stoi na dobrym poziomie, ograniczają ją jedynie możliwości jakie oferuje standard Bluetooth. Dźwięk jest czysty i czytelny. Podczas naszych testów bateria wystarczyła na ok. 3,5 godziny pracy.

UWAGA! TO NIE GRANAT

Bezprzewodowy, bluetoothowy głośnik Philips SBT30 może być wykorzystywany również jako zestaw głośnomówiący, dzięki wbudowanemu mikrofonowi. Bateria wystarcza na 8 godzin grania.

PRZENOŚNA CHMURA

ETUI Z PROJEKTOREM

Po nałożeniu obudowy LogiBeam na iPhone 4/4s, możemy zamienić go w przenośny projektor. Z odległości 3 metrów wyświetlany na ścianie obraz ma przekątną długości 50 cali i rozdzielczość 640×360 punktów. Lampa LED o mocy 15 lumenów wymaga jednak ciemnego pomieszczenia. Wbudowana bateria o pojemności 2100 mAh przy okazji podwaja też czas pracy iPhone’a.

DVB-T JAK KABLÓWKA

Telewizja Mobilna Cyfrowego Polsatu to m.in. miniaturowy tuner DVB-T, kóry łączy się poprzez sieć Wi-Fi z tabletem, smartfonem czy komputerem i wyświetla na nim programy nadawane przez cyfrową telewizję mobilną. Mając wykupiony abonament, zyskujemy też dostęp do stacji radiowych.

MUZYCZNY BAR

Może te głośniki wyglądają niepozornie, ale położone pod monitorem lub telewizorem Creative ZiiSound D5x grają z wystarczającą mocą i klarownością. Smartfon podłączymy do nich poprzez kabel albo Bluetooth. A jeśli telefon obsługuje kodek apt-X, to bezprzwodowo przesyłany dźwięk będzie doskonałej jakości.

MASZ WIADOMOŚĆ

Smart Watch firmy Sony to zegarek cyfrowy i równocześnie moduł do zdalnego sterowania każdym smartfonem działającym pod kontrolą Androida w wersji 2.1 lub wyższej. Odczytamy tu email czy SMS, otrzymamy informację o nadchodzącym połączeniu. Zegarek potrafi też wyświetlić pogodę, kalendarz i wiadomości z serwisów społecznościowych.

WIRTUALNA KLAWIATURA

Magic Cube firmy Celluon to bezprzewodowa klawiatura… zamknięta w niewielkim pudełeczku. Nie trzeba jej wyciągać ani rozkładać – jest ona wyświetlana np. na biurku. By zacząć jej używać, wystarczy tylko stukać na rzutowane “klawisze”.

TELEWIZJA NA EKRANIE

Miniaturowy tuner iDTV umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T za pomocą urządzeń z systemem iOS i Android. Użytkownicy Apple’a nie muszą obawiać się, że szybciej wyczerpią baterię w swoim tablecie, ponieważ tuner został wyposażony w akumulator umożliwiający 9 godzin pracy. Aplikacja iDTV pozwala nagrywać emitowane treści oraz zatrzymywać oraz cofać nadawane programy.

DO SIŁOWNI I NA SŁOTĘ

Słuchawki bezprzewodowe Jabra Sport Corded spełniają standardy US Army i europejską normę IP54 (wodo-, kurzo-, wstrząsoodporność). Są wprost wymarzone dla biegaczy czy rowerzystów. Ich wersja bezprzewodowa może równocześnie łączyć się z dwoma urządzeniami Bluetooth i ma wbudowane radio FM. Niestety, energii z baterii wystarcza tylko na ok. 2 godziny.

POWRÓT DO RYSIKA

Stylus Bamboo firmy Wacom może posłużyć do nawigacji po każdym pojemnościowym ekranie dotykowym. A w połączeniu z aplikacją staje się tym, czym ołówek w ręku grafika. W wersji Feel, współpracującej z ekranami z technologią feel IT, oferuje jeszcze wyższą dokładność podczas pracy i reaguje na siłę nacisku.

JEDŹ I ŁADUJ

Podczas rowerowych wycieczek może się przydać nietypowa ładowarka Nokii. Jest ona podłączana do tradycyjnego dynama i według producenta już przy prędkośći 12 km/h osiąga wydajność 350 mA. Produkt adresowany jest do krajów rozwijających się, być może dlatego w standardowym wyposażeniu nie ma przejściówki na złącze miniUSB.

DLA KONESERÓW MOBILNEGO DŹWIĘKU

Sennheiser MM 450-X Travel to nie tylko audiofilskie słuchawki bezprzewodowe lub, jak kto woli, łączone kable, ale też zestaw słuchawkowy wyposażony w mikrofon oraz system redukcji szumów. Najciekawsze jest jednak to, że zaopatrzono je w kodek apt-X, który po połączeniu z telefonem zgodnym z tym standardem pozwala cieszyć się znacznie lepszej jakości dźwiękiem od oferowanego przez klasyczne połączenie Bluetooth.

STYLOWO I W HIFI

Philips Fidelio AV9000 to stereofoniczny zestwaw głośników bezprzewodowych, które odtwarzają muzyką strumieniowaną przez smartfony, tablety czy komputery. Transmisja odbywa się przez sieć Wi-Fi (klient UPnP), co gwarantuje wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Urządzenie po podłączeniu do Sieci może też samodzielnie odtwarzać internetowe stacje radiowe.

BANK POD RĘKĄ

Banki energii to niewielkich rozmiarów akumulatory, które zanim włożymy do torby czy plecaka, wcześniej musimy zasilić. W sytuacji awaryjnej wystarczy sięgnąć po bank i doładować telefon bądź aparat. Mniejsze, takie jak Sony CPL-S, wystarczą na jedno dałodowanie smartfonu, większe, jak CP-2L, powinny starczyć na dwa cykle.

GŁOŚNIK Z NFC

Nokia Play 360° emituje dźwięk w każdym kierunku. Jednak najciekawszy w głośniku jest sposób łączenia z telefonem. Ta odbywa się poprzez standard NFC. Wystarczy, że położymy telefon na głośniku, a połączy się on z komórką. Po sparowaniu z drugim głośnikiem Play 360° cieszymy się dźwiękiem przestrzennym stereo.

E-TIPSY

North Face E-tip to cienkie, raczej jesienne rękawiczki, których kciuk i palec wykonane są ze specjalnej tkaniny pozwalającą na sterowanie telefonem albo tabletem. Idealne do samochodu!