Najpopularniejsza gra PC na zachodzie to…

Przynajmniej według najnowszych danych DFC Intelligence.

Analiza DFC obejmuje Europę i Stany Zjednoczone. Dane pochodzą z „wielu źródeł”, w tym z serwisu Xfire, który choć nie jest już tak popularny, jak kiedyś, nadal może pochwalić się liczbą 23 milionów użytkowników.

Po Docie 2, drugie miejsce przypadło zeszłorocznemu zwycięzcy, który również jest darmowy i reprezentuje ten sam gatunek gier, co Dota 2. Mowa tu oczywiście o League of Legends od Riotgames.

Liczba graczy League of Legends jest dosyć stabilna i, co zaskakujące, rosnąca popularność Doty 2 nie przyczyniła się do jej zmniejszenia.

Powiedział Jeremy Miller, analityk DFC.

Trzecie miejsce na podium zajmuje World of Warcraft tworzony przez Blizzarda. W tym roku studio wypuści swoją własną grę z gatunku MOBA – Blizzard All Stars, która ma bezpośrednio konkurować zarówno z League of Legends jak i z Dota 2.

Dota 2 i League of Legends to darmowe gry (chociaż Dota 2 jest „bardziej darmowa”), więc jeśli chcielibyście sprawdzić te rzekomo najpopularniejsze pecetowe tytuły, nie będzie Was to kosztowało nawet złotówki.

Aby pograć w League of Legends, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie: http://eune.leagueoflegends.com/ i pobrać klienta gry.

Z Dotą jest nieco więcej gimnastyki, ponieważ oficjalnie gra jest nadal w fazie zamkniętej bety. Wymagane jest posiadanie konta w serwisie Steam, które można założyć pod tym adresem: http://store.steampowered.com/?l=polish i klucz do Doty 2. Klucz najprościej wziąć od znajomego, który już grę posiada. Jeśli jednak nie znacie nikogo, to najszybciej będzie dodać do znajomych na Steamie tego bota: http://steamcommunity.com/id/dota2bot i wysłać mu wiadomość o treści ”

give dota

” – w przeciągu kilku minut powinniście otrzymać klucz, po czym bot sam usunie was z listy znajomych.