Nintendo Wii sprzedaje się lepiej niż.. Wii U

Wyniki sprzedaży nowej konsoli Nintendo: Wii U są dalekie od satysfakcjonujących. W pierwszym kwartale 2013 sprzedało się zaledwie 300'000 egzemplarzy.

Niska sprzedaż nowej konsoli odbiła się na wynikach finansowych firmy Nintendo. 7,1 miliarda jenów, które firma zarobiła przez ostatnie 12 miesięcy (do marca 2013) to zaledwie połowa prognozowanej przez producenta konsol sumy.

Nintendo słabą sprzedaż tłumaczy „gorszymi od przewidywanych wyników sprzedaży” zarówno jeśli chodzi o przenośną konsolę 3DS jak i o Wii U.

Tym samym jest to kolejny rok, który Nintendo kończy ze stratą. Firma straciła 43 miliardy jenów – jest to lepszy wynik niż rok temu, kiedy to producent konsol zakończył rok ze stratą 60,86 miliardów jenów.

A teraz najciekawsze: licząc od momentu premiery konsoli Wii U, poprzednia konsola Nintendo: Wii sprzedaje się minimalnie lepiej. Od premiery sprzedano 3,450’000 Wii U – w tym samym czasie starszy model nabyło 3,980’000 użytkowników.

Problemem jest bardzo mała liczba gier dostępnych na nową konsolę. Nintendo wierzy, że wkrótce ten problem zostanie rozwiązany i konsola zacznie sprzedawać się lepiej.

0
Źródło: t3.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.