Nowe procesory GeForce GT 700M – więcej mocy dla notebooków

Nowe procesory GeForce GT 700M – więcej mocy dla notebooków

Nvidia zaprezentowała dziś pięć nowych procesorów graficznych przeznaczonych do komputerów przenośnych. Każdy z nich został wyposażony w trzy technologie, które automatyczne zwiększają wydajność notebooka oraz jakość wyświetlanych efektów graficznych.

Każda z tych technologii pracuje w tle, bez ingerencji użytkownika, wydłużając czas pracy na akumulatorach, zwiększając wydajność graficzną komputera, a także poprawiając jakość efektów graficznych. Opisywane technologie to:

  • GPU Boost 2.0, inteligentnie dostosowuje prędkość zegara procesora graficznego w celu uzyskania jak najwyższej wydajności graficznej.
  • Optimus, która włącza procesor graficzny, gdy jest on potrzebny i wyłącza go w sytuacjach, gdy jego moc jest zbędna, tym samym wydłużając czas pracy komputera na akumulatorach.
  • GeForce Experience, oprogramowanie dostosowuje ustawienia gier w celu uzyskanie możliwie najlepszego połączenia wydajności i jakości graficznej dla notebooka użytkownika, a także dba o aktualność sterowników GeForce.

Wszystkie trzy z opisywanych technologii są dostępne w nowej serii mobilnych procesorów graficznych GeForce 700M, w tym GeForce GT 750M, GeForce GT 745M oraz GeForce GT 740M dostępnych w segmencie urządzeń wysokowydajnych, a także w układach GeForce GT 735M i GT 720M przeznaczonych dla komputerów klasy ekonomicznej.

Procesory graficzne GeForce 700M są dostępne w sprzedaży już od dzisiaj. Każdy wiodący producent notebooków będzie oferować notebooki z technologią GPU Boost 2.0. Wśród nich znajdują się takie firmy, jak Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, Samsung, Sony i Toshiba.