Powstaje film na motywach Heavenly Sword

Ratchet & Clank to nie jedyny tytuł Sony, który doczeka się filmowej adaptacji. Heavenly Sword również zostanie zekranizowany, ale do tego pomysłu trudno nie odnosić się sceptycznie.
concept art z gry 'Heavenly Sword'

concept art z gry „Heavenly Sword”

Heavenly Sword

wydany w 2007r. choć nie był sprzedażowym sukcesem zaskarbił sobie serca fanów wspaniałą, ambitną fabułą, wyrazistymi kreacjami postaci (w tym głównego antagonisty), dobrą jak na tamte czasy grafiką, orientalnym klimatem i rozgrywką sprawiającą dużo radości. Dla graczy PS3 z pewnością jest to jeden z tych slasherów, które miło się wspomina.

Przeniesienie historii rudowłosej wojowniczki Nariko, chcącej wymierzyć sprawiedliwość złemu władcy samo w sobie nie jest złym pomysłem. Patetyczna opowieść o legendarnej niebiańskiej broni, zemście i poświęceniu rozgrywająca się na tle epickich bitew i czarujących krajobrazów mogłaby odnieść sukces. Ale należałoby ją zrealizować z dużym rozmachem.

Natomiast według informacji z serwisu Variety za produkcję filmu odpowiedzialne jest nikomu nie znane studio Blockade Entertainment, które ma także współpracować przy tworzeniu Ratcheta & Clanka. Ponadto nie będzie to film z żywymi aktorami lecz także animacja – na domiar złego nie pojawi się nawet w kinach lecz jedynie w dystrybucji cyfrowej. Jeśli informacje z serwisu IMDb są prawdziwe nie usłyszymy w animacji Andy’ego Serkinsa w roli Bohana – zamiast niego zagra

Alfred Molina.

Data premiery filmu pozostaje nieznana.

0
Źródło: Variety
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.