Tak wygląda VLC dla Windows 8

VLC w wersji dla Windows 8 fundowany jest całkowicie z pieniędzy fanów, zebranych poprzez Kickstartera. Zespół pracujący nad odtwarzaczem, w podzięce, na bieżąco informuje o swoich postępach.

VLC to darmowy odtwarzacz multimedialny, od lat rozwijany jako hobbystyczny projekt. Nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych kodeków, bez zaśmiecania systemu radzi sobie z każdym filmem. To znakomity produkt, mimo iż rozwijany „po godzinach”.

VideoLAN, zespół odpowiedzialny za VLC, oświadczył jednak, że nie ma czasu ani mocy przerobowych, by opracować jego wersję dla Windows 8. W tym celu musi zatrudnić i opłacić pełnoetatowych programistów, na co nie ma pieniędzy. Jedyną możliwością jest wsparcie fanów. I to nadeszło, za pomocą Kickstartera w bardzo krótkim czasie zebrano odpowiedni budżet, by wersja Modern odtwarzacza VLC mogła faktycznie powstać.

Jak dziś doniósł VideoLAN, postępy w pracach nad odtwarzaczem są olbrzymie. Wciąż pozostało jeszcze dużo do zrobienia, ale „wyeliminowano już 90 procent zabronionych w Sklepie Windows rozwiązań, zastępując je dozwolonymi”. Trwają też prace nad stabilną pracą programu z MSVCRT 11.0 i nagłówkami w kodzie C/C++, by móc odpowiednio współpracować z COM API w jądrze WinRT, obecnym w Windows 8.

Po zakończeniu prac nad wersją dla Windows 8, mają ruszyć prace nad wersją dla Windows RT i Windows Phone 8.

0
Źródło: VideoLAN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.