The Last of Us – jak przeklina nasza Ellie? [wideo]

Polski dubbing jak zwykle budzi pewne kontrowersje.

Na powyższym materiale możecie posłuchać co o swojej roli ma do powiedzenia Anna Cieślak. Widać wyraźnie, że praca nad dubbingiem jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku sprawia jej przyjemność, ale także stresuje. Aktorka przyznaje, że jest to jej debiut jeśli chodzi o podkładanie głosu do gier wideo – wcześniej dubbingowała postacie z filmów animowanych (m.in. „Matki w mackach Marsa”, „Asterix na Olimpiadzie”. Ellie stanowić będzie dla niej nie lada wyzwanie – w końcu to 14-letnia dziewczynka, która choć jest nad wyraz dojrzała jak na swój wiek, to wciąż daleko jej do dorosłej kobiety. Aktorka zwróciła też uwagę na ciekawą relację, jaka zachodzi między Ellie, a Joelem:
Z jednej strony jest nim zafascynowana, z drugiej strony często mu się stawia, buntuje i zdarza się, że ma rację. To fajna relacja, bo wymaga wzajemnej czułości, ale i zaufania” – mówi Anna Cieślak.

Poniżej możecie obejrzeć także wideo, na którym aktorka wypowiada parę soczystych kwestii. Szkoda jedynie, że nie zaprezentowano głosu z obrazem z gry. Widać, że aktorka bardzo się stara i jest zaangażowana w swoją pracę. Miejmy nadzieję, że w ostatecznej wersji wypadnie równie dobrze co polska Lara Croft. A jeśli nie, zawsze można włączyć oryginalną, angielską wersję językową;).