Wielki krajowy finał Imagine Cup już za niecałą dobę

Zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego finału krajowej edycji Imagine Cup 2013 właśnie rozpoczęły prezentacje swoich projektów konkursowych w trzech kategoriach Projekty Społeczne (World Citizenship), Gry (Games) i Innowacje (Innovation), które będą oceniane przez trzy składy sędziowskie. Jury finałów będzie miało okazję zapoznać się z najciekawszymi pomysłami na to, jak technologia może przyczynić się do zmiany otaczającego nas świata, nawiązując do hasła przewodniego tegorocznej edycji: “Teraz czas na marzenia”. Najlepsze polskie drużyny i ich projekty, wyłonione w drodze wieloetapowych eliminacji to
Wielki krajowy finał Imagine Cup już za niecałą dobę
Imagine Cup 2013

Imagine Cup 2013

w kategorii GRY (GAMES):

 • Ad Infinitum z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przygotował projekt gry Idea, która ma za zadanie zmniejszyć poziom stresu i wprawić gracza w dobry nastrój, usuwając źródło fobii i lęku.
 • FunLab z Polsko–Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie prezentuje grę na Windows Phone Little Physics, opartą na prawach fizyki.
 • MadAd z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej przedstawia Fun Brush – sposób na nauczenie dzieci poprawnego szczotkowania zębów.
 • Touch The Future Team z WSIiZ Rzeszów i Politechniki Rzeszowskiej opracował aplikację na Windows Phone 8 CityQuest – rodzaj gry miejskiej wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość, QR kody, technologię zbliżeniową (NFC) oraz Windows Azure.
 • Vein Rush Team z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prezentuje projekt Vein Rush – edukacyjną grę na Windows Phone, w której gracz musi się zorientować, którą z metod zastosować, aby pozbyć się wroga układu immunologicznego człowieka.

w kategorii INNOWACJE (INNOVATION):

 • APPengers z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie opracował aplikację społecznościowa Commutesurf na Windows Phone dla pasażerów komunikacji miejskiej.
 • ARTeam z Politechniki Rzeszowskiej opracował aplikację na Windows Phone ARSocial, dzięki której można m.in. odnaleźć znajomych znajdujących się w okolicy, natknąć się na promocję czy skorzystać z interaktywnego, animowanego menu w restauracji.
 • Future Mind z Politechniki Gdańskiej stworzył aplikację Lumi Map, która umożliwia łatwe poruszanie się po dużych obiektach takich jak lotnisko, szkoła czy centrum konferencyjne za pomocą QR kodów lub NFC.
 • TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przedstawia projekt Multiboard, umożliwiający granie w gry planszowe w kilka osób za pomocą mobilnych urządzeń.
 • Yellow Noodle Dog Team z Politechniki Gdańskiej przedstawia projekt Space Explorer – encyklopedię wiedzy na temat przestrzeni kosmicznej, po której można nawigować za pomocą ruchów rąk i gestów w technologii Kinect.

w kategorii PROJEKTY SPOŁECZNE (WORLD CITIZENSHIP):

 • Smart Gang z Politechniki Rzeszowskiej przygotował projekt Deresy – system raportowania zniszczonych obiektów w przestrzeni miejskiej, który przyczynia się do szybkiego ich naprawiania.
 • Szerszenie z Politechniki Poznańskiej przedstawia aplikację na Windows Phone City Guard, której zadaniem jest zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo w sytuacjach zagrożenia.
 • W.A.N.T.E.D. z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie prezentuje aplikację mobilną HELP, dzięki której można nieść pomoc ofiarom trzęsienia ziemi czy innej klęski żywiołowej.
 • We are Rescue Team z Politechniki Gdańskiej opracował rozwiązanie Rescue Cloud, wykorzystujące Windows Azure Cloud do stworzenia systemu, w którym przechowywane są ważne medyczne informacje o użytkowniku.
 • We Code For Food z Politechniki Białostockiej zgłosił projekt Smart Farm – zintegrowany system zarządzania przedsiębiorstwem rolniczym.