Xbox 720 – nowe, nieoficjalne informacje

Xbox 720 – nowe, nieoficjalne informacje

Według tych doniesień nowy Xbox podobnie jak PS4 będzie posiadał funkcję nagrywania materiałów wideo z gier i dzielenia się nimi przy pomocy Youtube i UStrem. Ponadto część gier ma posiadać specjalną funkcję automatycznego nagrywania wybranych momentów np. headshotów.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia DRM mają się one pojawić, choć kwestia tego, czy w trakcie gry wymagane będzie stałe połączenie z internetem zależeć ma od wydawcy. Niektórzy mogą wymagać tylko połączenia z siecią przy instalacji gry.

Zmianie ulegnie też system osiągnięć. Developerzy będą mogli teraz dodawać nowe achievementy bez konieczności dodawania DLC do gry. Dzięki temu będą mogli zachęcić więcej osób do dłuższego grania w poszczególny tytuł, realizując np. osiągnięcia związane z grą w co-opie, wzięciem udziału w szczególnych wyzwaniach globalnych. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, by pojawiły się osiągnięcia wymagające posiadania dwóch tytułów danej serii czy danego wydawcy.

Wspomniano także, że nie będzie już ograniczenia liczby znajomych. Dodatkowo pojawi się funkcja “śledzenia” wybranych osób – coś na kształt Twittera.

Wszystkie powyższe doniesienia brzmią wiarygodnie, jednak czy się one potwierdzą zobaczymy dopiero 21 maja podczas oficjalnej zapowiedzi Microsoftu.