Zablokowana sprzedaż HTC One? To nie tak, jak myślisz…

W reakcji na treść niektórych, nieprawdziwych publikacji, dotyczących możliwego zakazu sprzedaży telefonów HTC One w Holandii, z powodu wykorzystania mikrofonów od poddostawcy STMicroelectronics, firma HTC postanowiła opublikować oficjalne oświadczenie w tej sprawie.
Zablokowana sprzedaż HTC One? To nie tak, jak myślisz…
HTC One

HTC One

  • Działania Nokii nie wprowadziły zakazu sprzedaży telefonów HTC One na terenie Holandii ani gdziekolwiek indziej
  • Holenderskie postępowanie zostało wszczęte przez firmę Nokia wyłącznie przeciwko STMicroelectronics. HTC nie zostało pozwane przez firmę Nokia w Holandii.
  • Holenderski nakaz zabrania firmie STMicroelectronics sprzedaży niektórych mikrofonów dla każdej firmy, innej niż Nokia przez ograniczony okres czasu
  • Orzeczenie wobec STMicroelectronics określa, że HTC może nadal korzystać z mikrofonów już zakupionych od STM w swoich produktach, ponieważ zostały one zakupione w dobrej wierze, bez wiedzy o wyłączności wiążącej sprzedaż wybranych komponentów STM dla firmy Nokia. Próby Nokii, dotyczące wycofania mikrofonów STM, już sprzedanych do HTC, zostały odrzucone.
  • HTC dokona zamian w zakresie stosowanych mikrofonów w momencie, w którym zapas zakupionych mikrofonów od STMicroelectronics zostanie wyczerpany.