400 osób kupiło od niego pirackie programy po “okazyjnej cenie”

400 osób kupiło od niego pirackie programy po “okazyjnej cenie”

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Kielcach zatrzymali 23-letniego handlarza nielegalnym oprogramowaniem. Mężczyzna sprzedawał je za pośrednictwem Internetu po okazyjnych cenach. Na blisko setce zabezpieczonych przez Policjantów płyt znajdowało się nielegalne oprogramowanie o szacowanej wartości ok. 200 tys. złotych. Nielegalnymi działaniami handlarza pokrzywdzonych zostało około 400 osób.

Funkcjonariusze Policji zainteresowali się mężczyzną, który na różnych portalach internetowych sprzedawał “po okazyjnej cenie” oprogramowanie komputerowe. Niektóre z nich, warte na legalnym rynku ponad tysiąc złotych, sprawca oferował za niespełna 100 zł.

W trakcie przeszukania w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dwa komputery oraz blisko 100 płyt z nielegalnym oprogramowaniem. 23-latek był bardzo zaskoczony ich wizytą. Funkcjonariusze ustalili, że zajmował się on nielegalnym procederem od lutego br. Z jego relacji wynikało, że robił to ponieważ był bezrobotny i potrzebował pieniędzy. Wśród zabezpieczonych przedmiotów były także notatki sprawcy o transakcjach oraz kilka paczek, które zostały przygotowane do wysyłki.

Teraz sprawca musi się liczyć z odpowiedzialnością karną. Za popełnienie tego rodzaju czynów zabronionych, Kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.