Będzie nowa gra z plastusiem! Tylko… brakuje 900 000 USD

Doug TenNapel, twórca słynnego Neverhooda, zaledwie w marcu poinformował nas, że pracuje nad kolejną grą przygodową wykorzystującą animację poklatkową plastelinowych postaci. Dziś znamy już nie tylko tytuł gry, ale także możemy obejrzeć głównych bohaterów i wesprzeć projekt na Kickstarterze.

Armikrog nie będzie bezpośrednią kontynuacją przygód Klaymana. To odrębna opowieść z zupełnie innymi bohaterami. Kosmiczny podróżnik Tommynaut i jego ślepy, gadający pies Beat-Beat zaliczają awaryjne lądowanie na przedziwnej planecie. Szybko zostają złapani przez obce istoty i zamknięci w fortecy zwanej Armikrog. I tu właśnie rozpocznie się właściwa gra.
Możemy liczyć na zagadki łamiące mózg, wciągającą historię, zabawnych bohaterów i doskonałej jakości animacje, a także rewelacyjną ścieżkę dźwiękową, za którą odpowiada Terry S. Taylor, który skomponował muzykę dla Neverhooda. Gra powstaje na systemy Windows, Mac i Linux.

Twórcy wyrzucili już z własnej kieszeni 100 tys. $, ale do ukończenia gry potrzeba znacznie, znacznie więcej – dokładnie 900 tys.$. W pierwszy dniu kampanii na Kickstarterze zgromadzono już 144 tys.$, miejmy więc nadzieję, że ten trend się utrzyma i w lipcu przyszłego roku będziemy już mogli zagrać w grę.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.