Gracze pozwali twórców Aliens: Colonial Marines

Reklama jest dźwignią handlu - ma za zadanie zachwalać najlepsze cechy danego produktu.Ale według graczy sposób promocji gry Aliens: Colonial Marines pokazywał jej nierzeczywisty obraz i wprowadzał w błąd kupującego.
Amerykańscy gracze za pośrednictwem kancelarii Edelson LLC pozwali Segę oraz Gearbox Software za reklamowanie produktu niezgodnego z jego stanem rzeczywistym. Firmom zarzuca się, że podczas targów E3 i PAX w 2012r. zaprezentowali graczom wersje demonstracyjne, które nie miały wiele wspólnego z finalnym produktem wypuszczonym na rynek w lutym tego roku. Wersje te ukazywały znacznie lepszą grafikę, inny sposób zachowania AI oraz poziomy, które ostatecznie nie znalazły się w ogóle w grze. Potwierdził to zresztą sam szef studia Gearbox w swoich tweetach.

Dodatkowo gracze twierdzą, że firmy celowo wstrzymywały recenzje gry ustawiając embargo na dzień premiery, by kupujący nie mogli dowiedzieć się o niskiej jakości Aliens: Colonial Marines. Prawnicy domagać się będą odszkodowania finansowego dla tych graczy, którzy kupili grę w dzień premiery lub wcześniej. Jeśli sprawa zakończy się sukcesem okaże się precedensem i być może zapoczątkuje lawinę kolejnych tego typu procesów w branży gier wideo.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.