Graliśmy w Among the Sleep – ty też już możesz

Krillbite Studio w związku z sukcesem na Kickstarterze udostępniło wersję alpha swojego nietypowego horroru.

Among the Sleep

to nietypowy survival horror. Nietypowy dlatego, że jego głównym bohaterem jest dwuletnie dziecko, które szybciej raczkuje niż chodzi. Pewnego wieczoru jest ono świadkiem dziwnych wydarzeń. Gdy jego kołyska przewraca się nagle, a ulubiony miś wydaje się ciągnięty przez nadnaturalną siłę do innego pokoju ruszamy mu z pomocą.

Sterowanie jest proste. Możemy raczkować, chodzić na dwóch nogach (dość niezgrabnie), wspinać się na obiekty i manipulować nimi (np. otwierać szafy, wyciągać wtyczki z kontaktu itp). Grafika nawet jak na wersję alpha wygląda przyzwoicie. Dom wydaje się olbrzymi i nieprzystępny, a szalejąca za oknem burza tylko dodaje klimatu grozy. Bardzo fajna jest także oprawa dźwiękowa. Muzyka sprawia, że boimy się wejść do każdego pokoju. Tu skrzypnie podłoga, tu nagle zaczną spadać talerze w kuchni…

Po odzyskaniu misia staramy się odszukać własnych rodziców, nie wiedząc tak naprawdę co mogło się z nimi stać. To potęguje strach. Jeśli lubicie horrory, które nie tyle straszą potworami, co samym napięciem i oczekiwaniem na „coś” złego – koniecznie wypróbujcie Among the Sleep. Wersję alpha pobierzecie z linku na Kickstarterze, gdzie wciaż możecie dorzucić do produkcji swoje trzy grosze. Twórcy potrzebują jeszcze 6 tys.$, by gra otrzymała także wsparcie dla Oculus Rifta.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News