Gry komputerowe od oldschoolu po czasy współczesne

Czujesz przyjemną nostalgię związaną z kultowymi komputerami lat 80. i 90 ubiegłego wieku? Nazwy ZX Spectrum, Atari, C64, Amstrad, Amiga budzą w Tobie miłe wspomnienia? Pamiętasz czasy Wyścigu Pokoju rozgrywanego w kapsle z przyjaciółmi pod blokiem? Spędzałeś czas w kultowych salonach arcade, grając w Moon Patrol i flippery? Twoimi ulubionym bohaterami byli Kajko i Kokosz? A może Tytus, Romek i A’Tomek? Ciągle lubisz spędzać czas przy grach na swoim współczesnym komputerze i konsoli?
Gry komputerowe od oldschoolu po czasy współczesne
Pixel Heaven 2013

Pixel Heaven 2013

Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi “tak” – PIXEL HEAVEN 2013 to idealne miejsce dla Ciebie! W ciągu całego weekendu (w tym również nocy z sobotę na niedzielę) 15 i 16 czerwca organizator wydarzenia przewidział szereg niepowtarzalnych atrakcji. Wśród nich:

8/16 BIT PLAYZONE

– strefa z kilkudziesięcioma stanowiskami retro gotowymi do gry (a więc ZX Spectrum, Atari i Commodore małe i duże, Amstrad, konsole z epoki…)

GAME CONTEST

– konkursy z nagrodami w największe growe klasyki

PLAY NOW!

– strefa poświęcona grom współczesnym (zarówno mainstreamowe produkcje, jak i nurt Indie)

WYŚCIG POKOJU

– a więc zawody w kapsle w starym stylu na torze Red Bull Kapsle

FLIPPER HEAVEN CUP

– międzynarodowy turniej flipperowy pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Flipperowego

PRL KOMIX ZONE

– wystawa polskich komiksów z czasów PRL pod tytułem: Relax i propaganda: polski komiks lat 80. i 90.

LOW BIT BEATS

– koncerty w klimacie (I Set My Pixel On Fire i rewelacyjny, międzynarodowy skład AY-RIDERS, grający koncerty z użyciem ZX81 i ZX Spectrum

NOC Z DEMOSCENĄ

– na zakończenie pierwszego dnia – chillout przy najlepszych demoscenowych produkcjach na maszyny 8 i 16 bit

RETRO STORIES

– prawdziwa wisienka na torcie! Cykl prezentacji i paneli dyskusyjnych o początkach gier i prasy komputerowej w Polsce, z udziałem osób, które to w naszym kraju tworzyły!

A to nie wszystko! Jak zapewnia Robert “Łapusz” Łapiński (organizator całego zamieszania), każdego dnia pojawiają się nowe pomysły, a szereg dodatkowych atrakcji, konkursów i niespodzianek przygotowują sponsorzy i partnerzy wydarzenia. Oczywiście przez cały czas do dyspozycji pozostawać będzie bar i wyśmienita kuchnia. Zatem: powiadom znajomych, przyprowadź dzieci, żony, mężów i pokaż im, na czym polega prawdziwa rozrywka! Albo przyjdź sam, oderwij się na chwilę od codziennych spraw i poczuj ponownie niepowtarzalny klimat rozrywki lat 80. i 90., spędzając czas w przyjaznej atmosferze w gronie wielbicieli komputerów 8/16 bit!

Więcej informacji: www.pixelheaven.pl oraz www.facebook.com/pixelheaven